Reklamacje CCC – sprawdź, jak napisać!

Zdarza się, że buty lub torebka nie spełniły oczekiwań, bo szybko się zepsuły lub zniszczyły. W CCC możesz w nieskomplikowany sposób skorzystać z prawa do reklamacji i szybko odzyskać pieniądze lub otrzymać nowy towar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak postępować w takich przypadkach, przeczytaj nasz poradnik!

CCC reklamacje – ocena stanu produktu i przygotowanie go do zwrotu

Zanim zdecydujesz o tym, że chcesz zwrócić shopperkę bądź botki, dokładnie się im przyjrzyj. Przede wszystkim musisz upewnić się, że wada nie powstała dlatego, bo pielęgnacja produktu była niewłaściwa. Przyczyną chęci zwrotu butów czy akcesoriów nie może być także uszkodzenie wywołane nieodpowiednim ich użytkowaniem. Potrzebna jest pewność, że towar nie jest pełnowartościowy z winy producenta! W CCC dostępne są produkty objęte 2-letnią rękojmią. Oznacza to, że sklep odpowiada za sprzedany towar, jeżeli wada fizyczna zostanie zgłoszona w okresie 24 miesięcy od wydania produktu klientowi. 

Czego możesz oczekiwać?

Masz prawo żądać wymiany towaru na produkt wolny od wad bądź usunięcia wady. Sklep jest zobowiązany wywiązać się z tych zobowiązań w dogodnym terminie. Jeśli wyślesz towar, reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od momentu dostarczenia przesyłki do siedziby firmy w Zielonej Górze. Możliwe jest także obniżenie ceny produktu albo odstąpienie od umowy sprzedaży. Pamiętaj jednak o tym, że klient nie może odstąpić od umowy, jeśli okaże się, że wada jest mało istotna. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej CCC w Regulaminie reklamacji produktów.

Jak napisać reklamację – wzór do wykorzystania

Na stronie internetowej sklepu znajdziesz gotowy formularz reklamacyjny do pobrania. Należy go wydrukować, a następnie wypełnić. W formularzu jest miejsce na Twoje dane, a także na informacje o produkcie i o powodzie reklamacji oraz różne opcje rozwiązań. Dokładne wypełnienie dokumentu umożliwi szybkie rozpatrzenie reklamacji!

Jeżeli towar został nabyty „za pobraniem”, możesz podać numer rachunku, a wtedy pieniądze zostaną przelane na Twoje konto. Z założenia zwrot odbywa się przy wykorzystaniu takiego samego sposobu zapłaty, na jaki zdecydował się klient.

Zanim wyślesz reklamację razem z obuwiem, dokładnie sprawdź wszystkie wpisane przez Ciebie informacje. Chcesz zwrócić buty w sklepie stacjonarnym? Możesz wypełnić formularz w dowolnie wybranym sklepie CCC.

Pakowanie i wysyłka produktu

Zdecydowałeś się wysłać towar, a nie zanieść go do najbliższego stacjonarnego sklepu? Zadbaj o staranne zapakowanie zwracanego produktu. Buty, torebkę lub akcesoria i potrzebne dokumenty możesz umieścić w pudełku, w którym przysłano Ci zakupy, ale nie jest to konieczne. Dopuszczalne jest wysłanie produktu w innym kartonie, ale bez starych etykiet. Towar możesz zwrócić bezpłatnie, korzystając z InPost. W tym celu musisz wejść na stronę szybkiezwroty.pl/CCC i uzupełnić formularz. W ciągu doby dostaniesz wiadomość SMS z kodem, który trzeba będzie wpisać na ekranie paczkomatu. 

Pamiętaj o naklejeniu etykiety adresowej na paczkę (zawsze jest dołączona do zamówienia) i napisaniu nad nią hasła „Reklamacja CCC”.

A co zrobić, jeśli zgubiło się paragon? W kartonie przygotowanym do wysyłki umieszcza się przecież nie tylko sam produkt i formularz zwrotu, ale również kartę gwarancyjną, jeśli została wydana i paragon. Jeśli paragon został zgubiony, możesz załączyć fakturę czy wydruk potwierdzenia transakcji bankowej. Prawo dopuszcza także sytuacje, w których dowodem zakupu towaru jest wiadomość mailowa z zamówieniem. Jeśli będziesz oddawać towar w sklepie stacjonarnym, przydatna okaże się karta lojalnościowa Klubu CCC.

Rozpatrzenie reklamacji w CCC

Twoja reklamacja zostanie rozpatrzona najszybciej, jak to możliwe. Tak, jak już wspomnieliśmy wyżej, nastąpi to najpóźniej dwa tygodnie po dostarczeniu reklamowanego produktu do Działu Zwrotu i Reklamacji CCC. Otrzymasz powiadomienie o tym, jak rozpatrzono Twoją prośbę, a także wiadomość e-mail, gdy pieniądze zostaną wysłane na Twoje konto. 

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, więcej informacji na temat reklamacji i zwrotów w CCC znajdziesz na stronie ccc.eu/pl/reklamacje. Zasady są przejrzyste i stworzone z myślą o tym, by szybko i bez komplikacji oddać towar z wadą. Jesteśmy pewni tego, ze reklamacja butów lub innych produktów CCC nie przysporzy Ci żadnych problemów!